ବିଜୁଳି ମାରିବାରୁ ୧୭ଟି ଛେଳିର ମୃତ୍ୟୁ, ବର୍ଷା ହେବାରୁ ଗଛ ତଳେ ଛେଳିମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଠିଆ ହୋଇଥିଲା, ଅଚାନକ ବିଜୁଳି ମାରିବାରୁ ହେଲା ଦୁର୍ଘଟଣା, ଛେଳି ଚଳାଇ ହିଁ ପରିବାର ପୋଷୁଥିଲା

ହିଂଡୋଉନ ସିଟି ଅଂଚଳରେ ଅଚାନକ ବର୍ଷା ହେବା କାରଣରୁ ପାଗ ବଦଳିଗଲା | ବର୍ଷା ହେବାରୁ ଗରମରୁ ରକ୍ଷା ମିଳିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହି ବର୍ଷା ଛେଳି ଚରାଳୀ ପାଇଁ ବିପଦ ପାଲଟିଗଲା | କୋଟରୀ ଗାଁରେ ବୁଧବାର ଦିନ ବର୍ଷା ସମୟରେ ଆକାଶରୁ ବିଜୁଳି ମାରିବା କାରଣରୁ ୧୭ଟି ଛେଳିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ପଶୁ ଚିକିତ୍ସକମାନଙ୍କର ଟିମ ଏବଂ ଗାଁ ଲୋକେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏବଂ ଘଟଣାର ସୂଚନା ନେଲେ |

ବିସମ୍ଭର ସେନ ପୁଅ ରାମଚରଣ ବିଦ୍ୟୁତ ଖୁଣ୍ଟି ପଛରେ ଥିବା ଜଙ୍ଗଲରେ ଛେଳି ଚରାଉଥିଲେ | ଅଚାନକ ପାଗ ବଦଳିଯିବାରୁ ଆକାଶରେ ଘନ ବାଦଲ ଭରିଗଲା | କିଛି ସମୟ ପରେ ହିଁ ବର୍ଷା ହେବାକୁ ଲାଗିଲା | ବର୍ଷାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାପାଇଁ ସେ ଛେଳିମାନଙ୍କୁ ଗଛ ତଳକୁ ନେଇ ଆସିଲା ଏବଂ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଗଛ ତଳେ ଠିଆ ହୋଇପଡିଲା | ଏହି ସମୟରେ ଅଚାନକ ଜୋରରେ ଗର୍ଜନ ସହିତ ଆକାଶରୁ ବିଜୁଳି ମାରିଲା | ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଗଛ ତଳେ ଥିଲା ୧୭ଟି ଛେଳିମାନଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଗଲା |

୧୭ଟି ଛେଳି ଏକାବେଳେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଶୁପାଳକ ବହୁତ ଦୁଃଖରେ ଅଛି | ଛେଳି ଚରାଇ ହିଁ ପରିବାରକୁ ପୋଷୁଥିଲେ | ସ୍ତ୍ରୀ, ତିନିଟି ଝିଅ ଏବଂ ଦୁଇଟି ପୁଅ ସହିତ ଗରିବ ଅବସ୍ଥାରେ ଜୀବନ ବିତାଉଛନ୍ତି |

ଘଟଣାର ସୂଚନା ମିଳିବାମାତ୍ରେ ପଶୁ ଚିକିତ୍ସକମାନଙ୍କ ଟିମ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ଏବଂ ଘଟଣାର ସୂଚନା ନେଲେ | ଘଟଣା ପରେ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ପୀଡିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ହାତ ବଢ଼ାଇଛନ୍ତି | ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ କିଛି ଟଙ୍କା ଏକାଠି କରି ପୀଡିତଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି |

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top