ଚତୁର୍ଗୁଣ ଯୋଗ (Chaturguna Yoga): ୨୦୦ ବର୍ଷ ପରେ ପଡୁଛି ଅଶୁଭ ଯୋଗ, ୪ ରାଶି ସହିବେ ପ୍ରବଳ କ୍ଷତି!

ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଋତୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ଗ୍ରହମାନେ ଶୁଭ ଓ ଅଶୁଭ ଯୋଗ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ମାନବ ଜୀବନ ଏବଂ ପୃଥିବୀକୁ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ । ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଗତିବିଧି ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଏପରି ବିପଜ୍ଜନକ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହୁଏ, ଯାହା ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଏହି ଯୋଗର ନାମ ହେଉଛି ଚର୍ତୁଗୁଣ ପାପକର୍ତ୍ତରୀ ଯୋଗ । ଏହି ଯୋଗଟି ଘଟିଥାଏ ଯେତେବେଳେ ୪ ଟି ରାଶି ୪ ଟି ସ୍ବାମୀ ଗ୍ରହ ମଧ୍ୟରେ ଫସି ରହିଥାଏ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ରାଶିଗୁଡିକ କେଉଁଗୁଡିକ …

ବୃଷ: ବିପଜ୍ଜନକ ଚର୍ତୁଗୁଣ ପାପକର୍ତ୍ତରୀ ଯୋଗ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅଶୁଭ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ ହୋଇପାରେ । କାରଣ ଶୁକ୍ର, ବୃଷ ରାଶିର ସ୍ବାମୀ ଶୁକ୍ର କିଛି ଦିନ ପରେ ମଙ୍ଗଳ ସହିତ ମିଳିତ ହେବେ । ଯେଉଁଠାରେ ରାହୁ ଗ୍ରହ ଆପଣଙ୍କ ଗୋଚର କୁଣ୍ଡଳୀର ଲଗ୍ନର ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବସିଛନ୍ତି ।

ସୂର୍ଯ୍ୟ ଭଗବାନ ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି କ୍ରୁର ଗ୍ରହ ଯୋଗୁଁ ଆପଣ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ କୌଣସି ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ସେହି ସମୟରେ, ଆପଣଙ୍କ କଥା ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କଠୋର ଲାଗିବ ।ତେଣୁ ଯୁକ୍ତିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ।

କର୍କଟ: ଚର୍ତୁଗୁଣ ପାପକର୍ତ୍ତରୀ ଯୋଗ କର୍କଟ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ । କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ଗୋଚରରେ ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ପ୍ରଭୁ ଚନ୍ଦ୍ର ମଙ୍ଗଳ ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି । ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିପ୍ରତି ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ । କାରଣ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର କିଛି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ ।

ଏହି ସମୟରେ, ଗାଡ଼ି ଯତ୍ନର ସହିତ ଚଲାନ୍ତୁ । କାରଣ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଏହା ସହିତ, ଆପଣଙ୍କର ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ମଧ୍ୟ ଯତ୍ନ ନେବା ଉଚିତ୍ । ଏଥି ସହିତ, ବ୍ୟବସାୟରୁ ଆସିଥିବା ଟଙ୍କାରେ ମଧ୍ୟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବା ଉଚିତ୍ । ଏହାର ଅର୍ଥ ଆୟ ଧୀର ଅଟେ ।

କନ୍ୟା: ବିପଜ୍ଜନକ ଚତୁର୍ଭୁଜ ପାପକର୍ତ୍ତରୀ ଯୋଗ ଗଠନ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ ଅଟେ ।ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଆପଣଙ୍କ ରାଶି ଚିହ୍ନର ଶାସକ ବୁଧ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟ ଯୋଗ ଗଠନ କରୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁ ଏକ ଅଶୁଭ ଗ୍ରହ ଭାବରେ ପରିଗଣିତ କରାଯାଇଥାଏ

କନ୍ୟା ରାଶିରେ ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ମଙ୍ଗଳ ଓ ଅନ୍ୟ ପାଖରେ କେତୁ ଅଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଆହତ ହୋଇପାରନ୍ତି । ଏଥିସହ, ଆପଣ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କାହାକୁ ଟଙ୍କା ଦେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ଟଙ୍କା ବୁଡ଼ି ଯାଇପାରେ । ଏକ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ ।

ମୀନ: ପାପକର୍ତରୀ ଯୋଗର ଗଠନ ମୀନ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ । କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ରାଶିର ପ୍ରଭୁ ରାହୁ ଦେବ ଗ୍ରହ ସହିତ ବସିଛନ୍ତି । ଶନିଙ୍କର ଏକ ଦିଗ ଅଛି । ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଶନି ମୀନର ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏବଂ ରାହୁ ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅଛନ୍ତି । ତେଣୁ, ଏହି ସମୟରେ ଆପଣ କିଛି ଚାପରେ ରହିପାରନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ଟଙ୍କା ନଷ୍ଟ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ମଧ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ | ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ପରିବାରର କାହା ସହିତ ତୁମର ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହୋଇପାରେ | ତେଣୁ ନିରନ୍ତର ଯୁକ୍ତିତର୍କରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ ।

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top