କାଦୁଅରେ ଫସିଗଲା ବାରହାସିଙ୍ଘା, ସେତିକି ବେଳେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଆସିଗଲା ସିଂହ ଆଉ ତାପରେ.. ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ସିଂହକୁ ଜଙ୍ଗଲର ରାଜା କୁହାଯାଏ ଏବଂ ସିଂହର କୌଣସି ବି ପ୍ରାଣୀକୁ ଶିକାର କରିବାର ଶକ୍ତି ଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଥର ସେ ଏପରି ପ୍ରାଣୀମାନଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବାରେ ଭୁଲ୍ କରନ୍ତି ଯାହା ତାଙ୍କ ଉପରେ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଯାଇଥାଏ | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆମେ ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଲୁ | ଯେଉଁଥିରେ ଏକ ସିଂହ ଆଫ୍ରିକୀୟ ବାରହାସିଙ୍ଘା ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ସମସ୍ତ ବାରହାସିଙ୍ଘା ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଦୌଡି ପଳାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ତା’ପରେ ଏକ ବାରହାସିଙ୍ଘା କାଦୁଅରେ ଅଟକି ଗଲା | ଏହା ପରେ ସିଂହ ତାଙ୍କୁ ଶିକାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲା, ତାପରେ ଯାହା ଘଟିଲା ଆପଣ ଭିଡିଓରେ ଦେଖିପାରିବେ |

ଏହି ଭିଡିଓ ଲାଇଫ୍ ଆଣ୍ଡ ପ୍ରକୃତି ନାମକ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି। ଯାହାକି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 1900 ରୁ ଅଧିକ ଭ୍ୟୁ ପାଇଛି | ଏହି ଭିଡିଓରେ 32 ଟି ଲାଇକ୍ ଏବଂ 8 ଟି ରିଟ୍ୱିଟ୍ ମଧ୍ୟ ଆସିଛି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ସିଂହ ଆଫ୍ରିକୀୟ ବାରହାସିଙ୍ଘାକୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଶିକାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। କିନ୍ତୁ ଆଫ୍ରିକୀୟ ବାରହାସିଙ୍ଘା ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଦୌଡ଼ନ୍ତି | ତା’ପରେ ଗୋଟିଏ ବାରହାସିଙ୍ଘା ପଲଠାରୁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ସିଂହ ସେହି ବାରହାସିଙ୍ଘାକୁ ପିଛା କରେ |

ଯେତେବେଳେ ବାରହାସିଙ୍ଘା ଏକ ଜଳାଶୟରେ ପ୍ରବେଶ କରେ ସେତେବେଳେ ସେ ଫାଶରେ ଫସିଯାଏ | ସିଂହ ଯେତେବେଳେ ବାରହାସିଙ୍ଘାକୁ ନିଜର ଶିକାର କରିବା ପାଇଁ ସେତେବେଳେ ସଠିକ୍ ସୁଯୋଗ ବୋଲି ଅନୁଭବ କଲା | ସିଂହ ବାରହାସିଙ୍ଘା ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବା ମାତ୍ରେ ବାରହାସିଙ୍ଘାଟି ସିଂହକୁ ବେକରେ ଆଘାତ କଲା, ଯାହା ସିଂହକୁ ଭୟଭୀତ କରିଦେଲା ଓ ସିଂହ ବାରହାସିଙ୍ଘା ଠାରୁ ଚାଲିଗଲା। ବାରହାସିଙ୍ଘା ବୁଝିଗଲା ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସିଂହ ତାଙ୍କୁ ଭୟ କରି ସେଠାରୁ ଚାଲିଗଲା ଏବଂ ବାରହାସିଙ୍ଘା ସେଠାରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲା।

କିନ୍ତୁ ବାରହାସିଙ୍ଘାଟି ଏକ ଭୁଲ କରିଦେଲା | ବାରହାସିଙ୍ଘାଟି ଜଳାଶୟରୁ ବାହାରି ଭୂମିରେ ପହଞ୍ଚିବା ମାତ୍ରେ ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ସିଂହ ପୁଣି ଥରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ଏହାକୁ ଧରି ତଳେ ପକାଇ ଦେଇଥିଲା। ସିଂହ ବାରହାସିଙ୍ଘାର ବେକକୁ ଧରି ଟାଣି ଆଣିଲା | ଯେଉଁଠାରେ ଅଳ୍ପ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ସାଥୀ ପହଁଚିଲେ ଏବଂ ଏହା ପରେ ଦୁହେଁ ଏକାଠି ବାରହାସିଙ୍ଘାକୁ ଶିକାର କଲେ |

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top