ହରିଣଙ୍କୁ ଦେଖି ପାଣିରୁ ବାହାରି ଆସିଲା କୁମ୍ଭୀର, ଭିଡିଓରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଶି-କା-ର କରିବାପାଇଁ କିପରି ଦୌଡିଲା କୁମ୍ଭୀର

ମଣିଷ ହେଉ କିମ୍ବା ପଶୁ ସେ ନିଜ ଅଭ୍ୟାସକୁ କେବେ ବି ବଦଳାଇ ନଥାଏ, ଏମିତିକି ସେ ଭଲ ହେଉ କି ଖରାପ ହୋଇଥାଉ | ଶିକାରୀ ପଶୁ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟ ଏପରି କିଛି ହୋଇଥାଏ | ଶିକାରୀ ପଶୁ ଯଦି ପିଞ୍ଜରାରେ ମଧ୍ୟ ବନ୍ଦ ଅଛି, ସେତେବେଳେ ମଧ୍ୟ ସେ ଶିକାର କରିବାକୁ ଭୁଲି ନଥାଏ ଏବଂ ଅନେକଥର ସେ ପିଞ୍ଜରାରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଶି-କା-ର କରିଦିଏ | ଅର୍ଥାତ କୌଣସି ଶିକାରୀ ଯେକୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଶିକାର ଉପରେ କାବୁ କରିବାପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାଏ | ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ ଆମ ଟିମକୁ ଟ୍ୱିଟରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା | ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ କୁମ୍ଭୀର ହରିଣକୁ ଶି-କା-ର କରିବାପାଇଁ ଦୌଡୁଥିବାର ଦେଖାଯାଇପାରେ |

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଦେଖି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଏବଂ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯିବେ ଯେ ପ୍ରକୃତରେ କୁମ୍ଭୀର ପାଣି ବ୍ୟତୀତ ମାଟିରେ ଚାଲିବା ସହିତ ଦ୍ରୁତ ଭାବରେ କେମିତି ଦୌଡ଼ି ପାରୁଛି | ଏହି ଭିଡିଓକୁ ମଧ୍ୟ ବାଇଲଡ ଆଣ୍ଡ ନେଚର ନାମକ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ସେୟାର କରାଯାଇଛି | ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ଖୁବ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଭାଇରଲ ହେଉଛି | ଭାଇରଲ ହେଉଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ କୌଣସି ଏକ ବଗିଚାରେ କିଛି ହରିଣ ବସିଛନ୍ତି |

ବଗିଚା ପାଖରେ ଗୋଟିଏ ପୋଖରୀ ମଧ୍ୟ ଅଛି, ଯେଉଁଥିରେ କିଛି କୁମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି | ଗୋଟିଏ କୁମ୍ଭୀରର ଆଖି ହରିଣ ଉପରେ ପଡ଼ିଯାଏ | ତାପରେ କୁମ୍ଭୀର ହରିଣକୁ ଶି-କା-ର କରିବା ପାଇଁ ପାଣିରୁ ବାହାରି ବଗିଚାରେ ପହଞ୍ଚିଯାଏ | ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ହରିଣ ବହୁତ ଆରାମରେ ବଗିଚାରେ ବସିଛନ୍ତି | କୁମ୍ଭୀର ପ୍ରଥମେ ବସିଥିବା ହରିଣମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାପାଇଁ ଯୋଜନା ତିଆରି କରେ | ଯେପରି କି କୁମ୍ଭୀରକୁ ଲାଗେ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆକ୍ରମଣ କରିବାର ଉଚିତ ସମୟ ଆସିଯାଇଛି, ସେତେବେଳେ ସେ ଧୀରେ ଧୀରେ ହରିଣ ଆଡକୁ ବଢିବାକୁ ଲାଗେ | ଗୋଟିଏ ହରିଣର ଆଖି କୁମ୍ଭୀର ଉପରେ ପଡ଼ିଯାଏ, ତାପରେ ହରିଣ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଯିବାକୁ ଲାଗେ |

କୁମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ ନିଜର ଚାଲିକୁ ଦ୍ରୁତ କରିଦିଏ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ହରିଣକୁ ଘେରି ନିଏ | ହରିଣ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଦୌଡିବାକୁ ଲାଗେ, ତାପରେ କୁମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଜୋରରେ ଦୌଡେ | ହୋଇପାରେ ଏହାପୂର୍ବରୁ କେବେ ଆପଣ ଏପରି କୁମ୍ଭୀରକୁ ଏତେ ସ୍ପିଡ଼ରେ ଦୌଡୁଥିବାର ଦେଖିନଥିବେ | ହରିଣ ବହୁତ ଜୋରରେ ଦୌଡ଼ି ନିଜ ଜୀବନକୁ ରକ୍ଷା କରେ ଏବଂ କୁମ୍ଭୀର ସେମିତି ଭୋକିଲା ହିଁ ରହିଯାଏ | ଏହି ଭିଡିଓକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୪ ହଜାର ୧୦୦ରୁ ଅଧିକଥର ଦେଖାଯାଇଛି | ସେହିପରି ୨୪ଟି ଲାଇକ ଏବଂ ୪ଥର ଏହି ଭିଡିଓକୁ ରିଟ୍ୱିଟ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି |

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top