ମାଆର ଡାକ ଶୁଣି ଫେରିଆସିଲା ୭ବର୍ଷ ପିଲାର ଜୀ-ବ-ନ, ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ

ହରିୟାଣାର ବହାଦୂରଗଡର ଫୋର୍ଟ ମୋହଲା ନିବାସୀ ବିଜୟ ଶର୍ମାଙ୍କ ନାତି କୁନାଲ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ୨୬ମେ ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀର ଡାକ୍ତରମାନେ ଟାଇଫଏଡରେ ମୃ-ତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଏବଂ ମୃତଦେହକୁ ପ୍ୟାକ କରି ପୁଅର ପିତା ହିତେଶ ଏବଂ ମାତା ଜାନଭୀଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏକ ଚମତ୍କାର ଘଟଣା ଘଟିଲା ଏବଂ ସେ ଘରକୁ ଯିବା ପରେ ପୁଣିଥରେ ସେ ଜୀବିତ ହୋଇଗଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ରୋହତକର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ନିଜ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଗଲେ। ୨୬ ମେରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ, କୁନାଲଙ୍କ ପିତାମାତା ସେମାନଙ୍କ ୭ ବର୍ଷର ପୁଅ କୁନାଲଙ୍କ ମୃ-ତ-ଦେ-ହ-କୁ ଚାରି ପଟରୁ ନିରାଶ ହୋଇ ବହାଦୂରଗଡରେ ନିଜ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଜଣେ ମା, ମା ହୋଇଥଏ। ମାତା ଜାନଭୀ ଏବଂ ଶିଶୁର ତାଇ ଅନ୍ନୁ କାନ୍ଦୁଥିଲେ ଏବଂ ବାରମ୍ବାର ପିଲାଟିକୁ ପ୍ରେମ ସହିତ ହଲାଇ ତାଙ୍କୁ ଜୀବନ୍ତ ହୋଇଯା ବୋଲି କହୁଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ପରେ ପିଲାଟି ନିଶ୍ୱାସ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଲା।

କିଛି ସମୟ ପରେ ଯେତେବେଳେ ସେ ପ୍ୟାକ ହୋଇଥିବା ଶରୀରରେ କିଛି ଗତି ଦେଖିଲେ ତୋ ସେ ଦାଦା ବିଜୟ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଜଣାଇଲେ। ଏହାପରେ ବାପା ହିତେଶ ସିଟ୍ ପ୍ୟାକିଂରୁ ପିଲାଟିର ମୁହଁ ବାହାର କରିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ପାଟିରେ ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ନିଶ୍ୱାସ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କଲେ। କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ପୁଅକୁ ନିଶ୍ୱାସ ଦେବା ପରେ, ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଶରୀରରେ କିଛି ଗତିବିଧି ଦେଖାଗଲା, ସେତେବେଳେ ପଡୋଶୀ ସୁନୀଲ ପିଲାଙ୍କ ଛାତିରେ ଚାପ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ, ଯେହେତୁ ଏହି ଲୋକମାନେ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦେଖିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପିଲାଟି ବାପାଙ୍କ ଓଠରେ କାମୁଡ଼ି ଥିଲା। ଏହାପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ଶିଶୁଟିକୁ ୨୬ ମଇ ରାତିରେ ରୋହତକର ଏକ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ। ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

ମା କହିଛନ୍ତିଯେ, ଭଗବାନ ତାଙ୍କ ପୁଅରେ ପୁଣି ନିଶ୍ୱାସ ନେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ କୁନାଲ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି, ରୋହତକ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ନାନୀଙ୍କ ଘରେ ଅଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କର ପିଲା ମା ସହିତ ଖେଳୁଛି। ସେ ସୁସ୍ଥ ଅଛି।

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top