ପାକିସ୍ତାନ କୁ ହରାଇ ଶେଷ ରେ ନିଉଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ କୁ ହରାଇ ଅଷ୍ଟେଲିଆ ଜିତିଗଲା ବିଶ୍ଵକପ, କାନ୍ଦୁଛି ପାକିସ୍ତାନ

NZ ବନାମ AUS ହାଇଲାଇଟ୍ସ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2021 ଫାଇନାଲ ଅପଡେଟ୍ସ: ଦୁବାଇରେ ଚାଲିଥିବା ଫାଇନାଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ 8 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ନିଜର ପ୍ରଥମ T20 WC ଟାଇଟଲ ନେଲା | ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର (53), ମିଚେଲ ମାର୍ଶ (77 *) ବିଜୟ କରେଇଛନ୍ତି।

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ 6 ଟି ଦେଶ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛନ୍ତି। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଦୁଇଥର ବିଶ୍ୱକପ୍ ଜିତିଛି। ଭାରତ, ପାକିସ୍ଥାନ, ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଟ୍ରଫି ଜିତିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର କୌଣସି ଦଳ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତି ନଥିଲେ। ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ, 2010 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ହରାଇଥିଲା।

ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର 53 ଏବଂ ମିଚେଲ ମାର୍ଶ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର 77 ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ୱାର୍ଣ୍ଣର ଚାରି ଚାରି ଏବଂ ତିନି ଛକା ଏବଂ ମାର୍ଶ 6 ଟି ଚୌକା ଓ 6 ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲା। କେନ୍ ୱିଲିୟମସନଙ୍କ 48 ବଲ୍ରୁ ଶୀଘ୍ର ନକ୍ ଯୋଗୁଁ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ 20 ଓଭରରେ 4 ୱିକେଟ୍ ହରାଇବା ପାଇଁ 172 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ୱିଲିୟମସନ ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ 10 ଚୌକା ଓ 3 ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଜୋଶ ହାଜଲେଉଡ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top