ଜଙ୍ଗଲ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିଲେ ବାଇକ ଚଳାଳୀ, ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ସାମ୍ନାରୁ ଆସିଗଲେ କିଛି ସିଂହ, ଭିଡିଓରେ ଦେଖନ୍ତୁ ତା’ପରେ କ’ଣ ହେଲା

ସିଂହକୁ ଜଙ୍ଗଲର ରାଜା ଏମିତି ଖାଲିଟାରେ କୁହାଯାଏ ନାହିଁ | ନିଜର ଆ-କ୍ର-ମ-କ-ତା, ସାହସ ଏବଂ ଶି-କା-ର କରିବାର କ୍ଷମତା ତାକୁ ଜଙ୍ଗଲର ରାଜା ହେବାର ସଂଜ୍ଞା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ | କେବଳ ଜଙ୍ଗଲୀ ପଶୁମାନେ ନୁହଁନ୍ତି, ସିଂହକୁ ଦେଖି ମଣିଷମାନେ ମଧ୍ୟ ଡରିଯାନ୍ତି | ଯଦି କାହା ସାମ୍ନାକୁ ସିଂହ ଆସିଯାଏ, ତେବେ ତାର ଅବସ୍ଥା ଖରାପ ହୋଇଯାଏ | କାରଣ ସିଂହକୁ ସାମ୍ନା କରିବା ଅର୍ଥ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇବା | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଜିକାଲି ସିଂହର ଏହିପରି ଭିଡିଓ ଭାଇରଲ ହୋଇଥାଏ | ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ ଆଜିକାଲି ପୁଣିଥରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରଲ ହେଉଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଜଙ୍ଗଲ ମଝିରେ ଥିବା ରାସ୍ତାରେ ବାଇକରେ ବସି ଦୁଇଜଣ ଲୋକ ଯାଉଛନ୍ତି |

ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ କିଛି ସିଂହ ଆସିଯାଆନ୍ତି | ତାପରେ ଯାହା ଘଟେ, ତାକୁ ଦେଖି ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଆଖି ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ହେବନାହିଁ | କାରଣ ଯାହା ଆପଣ ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତାହା ଅକଳ୍ପନୀୟ ଅଟେ | ଯାହାକୁ କି ନା ଆପଣ କେବେ ଶୁଣିଥିବେ ନା ଦେଖିଥିବେ | ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ଦୁଇଜଣ ବାଇକ ଚଳାଳୀ ଏକ ଜଙ୍ଗଲ ମଝି ଦେଇ ଯାଉଛନ୍ତି | ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ତାଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଗୋଟିଏ ସିଂହ ଏବଂ ତାର ପିଲାମାନେ ଆସିଯାଆନ୍ତି | ସାଧାରଣତଃ ସିଂହ ମଣିଷକୁ ଦେଖିବାମାତ୍ରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରିଦିଏ | କିନ୍ତୁ ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ସିଂହମାନେ ବାଇକ ଚଳାଳୀଙ୍କ ଉପରେ ଆ-କ୍ର-ମ-ଣ କରୁନାହାନ୍ତି ବରଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସହଜରେ ରାସ୍ତା ଛାଡ଼ିଦିଅନ୍ତି ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲ ଆଡ଼କୁ ପଳାଇ ଯାନ୍ତି |

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଭାରତୀୟ ବନସେବା ଅଧିକାରୀ ସୁଶାନ୍ତ ନନ୍ଦା ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି | କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ଭିଡିଓ ଗୁଜୁରାଟ ଜଙ୍ଗଲର ଅଟେ | ସେ ଭିଡିଓ ସହିତ କ୍ୟାପ୍ସନରେ ଲେଖିଛନ୍ତି – ଏହା ବାସ୍ତବିକ ସହ-ଅସ୍ତିତ୍ୱ ଅଟେ, ଯିଏକି ସିଂହମାନଙ୍କୁ ଜଙ୍ଗଲ ଏବଂ ପାଖଆଖ ଅଂଚଳରେ ନିଜର ବିକାଶ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି | ଏଠିକାର ସିଂହମାନେ ଏବଂ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କର ଗର୍ବ କମାଲ ଅଟେ | ଏହି ଭିଡିଓକୁ ୟୁଜରମାନେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି | ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ ଗୋଟିଏ ସିଂହ ନିଜର ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ଜଙ୍ଗଲ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଛି | ଠିକ ସେତିକିବେଳେ ସେ ରାସ୍ତାରେ ଦୁଇଜଣ ବାଇକ ଚଳାଳୀ ଯାଆନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସିଂହମାନଙ୍କୁ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ଦେଖି ସେମାନେ ସେଇଠି ହିଁ ଅଟକିଯାଆନ୍ତି |

ତେବେ ସେହି ସମୟରେ ବାଇକ ଚଳାଳୀଙ୍କୁ ରାସ୍ତା ଦେବାପାଇଁ ସିଂହ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ସହିତ ରାସ୍ତାକଡକୁ ହଟିଯାଏ ଏବଂ ଜଙ୍ଗଲ ଆଡ଼କୁ ଚାଲିଯାଏ | ଏହିପରି ସିଂହମାନେ ମଣିଷମାନଙ୍କୁ ଦେଖି ସେମାନଙ୍କୁ ଆଗକୁ ଯିବାପାଇଁ ରାସ୍ତା ଦେବା ଭଳି ଏହି ଭିଡିଓ ହୁଏତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଗୁଜୁରାଟର ଗିର ଜଙ୍ଗଲର ସିଂହମାନଙ୍କୁ ଦେଖି ତ ଏପରି ହିଁ ଲାଗିଥାଏ ଯେ ଏମାନେ ମଣିଷମାନଙ୍କର ଶତ୍ରୁ ନୁହଁନ୍ତି ବରଂ ବନ୍ଧୁ ଅଟନ୍ତି |

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top