୪୪୦ ଭୋଲ୍ଟ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଖୁଣ୍ଟ ରେ ଚଢ଼ିଗଲା ସାପ, ତାପରେ ହେଲା ବିସ୍ଫୋରଣ ଆଉ..

ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ହାଇ ଭୋଲଟେଜ୍ କରେଣ୍ଟ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ପୋଲ ଏବଂ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମରରେ ଚାଲିଥାଏ | ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗର ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ବୋର୍ଡ ଲଗାଇଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ହାଇ ଭୋଲଟେଜ୍ କରେଣ୍ଟ୍ ଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ଦେଖ ଯିବ, ଏହି ଚେତାବନୀ ପରେ ଗରିବ ପ୍ରାଣୀ ଯେଉଁମାନେ ଏହା ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ, କରେଣ୍ଟ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଥର ସେମାନେ ଜୀବନ ହରାନ୍ତି | ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଇନ୍ଦୋର ସହରରୁ ଏଭଳି ଏକ ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଏକ ସାପ ଏକ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ୍ ପୋଲ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା |

ଏହି ବିଷୟ ଇନ୍ଦୋରର ସିନ୍ଧି କଲୋନୀ ଅଞ୍ଚଳର ଜଗରୀ ନାଗର ଛକ ଅଟେ। ଯେଉଁଠାରେ 10 ଫୁଟ ଲମ୍ବର ସାପ ଏକ ବେଦ୍ୟୁତିକ ପୋଲ ଉପରେ ଚଢ଼ି ଗଲା | ଏହି ସାପଟି ବୋଡ଼ା ପ୍ରଜାତିର ଥିଲା, ଯାହା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗର କେବୁଲରେ ଚଢ଼ି ଥିଲା ​​| ହଠାତ୍ ସେ ଏତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଆଘାତ ପାଇଲା ଯେ 25 ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ ପୋଲରୁ 10 ଫୁଟର ସାପ ସିଧାସଳଖ ଭୂମି ଉପରେ ପଡ଼ିଗଲା | ପୋଲ ଉପରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ରେଲିଁ ରୁ ସାପଟି ଖୋଲା ତାରରୁ ଖସି ପଳାଇଲା, କିନ୍ତୁ ଅବତରଣ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କଲାବେଳେ ଏହା ହଠାତ୍ ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବାପରେ ଲୁହା ତାରରେ ଲାଗିଥିଲା।

ଯଦିଓ ଭୂମିରେ ଥିବା ପାଣି ଓ ଘାସ ଯୋଗୁଁ ସାପଟି ମରିନାହିଁ, ତଥାପି ଏହା ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛି | ସେ ସ୍ଥାନ ଛାଡି ପଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଶରୀରର କିଛି ଅଂଶ କାମ କରୁନଥିଲା। ଏହା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ସାପ ଧରିବାକୁ ଡାକିଲେ। କିଏ ଆହତ ସାପକୁ ଅଖା ଭିତରେ ଛାଡି ଜଙ୍ଗଲରେ ଛାଡି ଦେଇଛି।

ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିଥିଲେ, ସାପର ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ହେତୁ ଏହାର ପାଟିର ଅଂଶ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲା ବୋଲି କହିଥିଲେ। ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସାପର ବିଦ୍ୟୁତ ସଂଯୋଗ ହେବାର ଏହି ଭିଡିଓ ଭୟଙ୍କର ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଲୋକମାନେ କେବଳ ଏହି ଭିଡିଓ କ୍ଲିପ୍ ପରସ୍ପର ସହିତ ଅଂଶୀଦାର କରୁନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ଏହା ଉପରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ମନ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମଧ୍ୟ ଦେଉଛନ୍ତି | ଲୋକମାନେ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏତେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତ ପାଇବା ପରେ ମଧ୍ୟ ସାପ ସୁରକ୍ଷିତ ଅଛି |

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top