ପୋଖରୀକୁ ପାଣି ପିଇବାପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଗଣ୍ଡାମାନଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଗଲା ହାତୀର ସମ୍ନାସାମ୍ନି, ଭିଡିଓରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଗଜରାଜ କଣ କଲେ

ସବୁ ବାପାମା ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସବୁବେଳେ ସତର୍କ ହୋଇ ରହିଥାନ୍ତି | ଯେତେବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କ ଉପରେ ବିପଦ ଦେଖାଯାଏ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଇ ମଧ୍ୟ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇଥାନ୍ତି | ଏପରି ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଆମକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମିଳିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ମାଈ ଗଣ୍ଡା ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଦୁଇଟି ହାତୀ ସହିତ ଲଢେଇ କରିଲା | ଏହାପରେ କଣ ହେଲା ଏହା ଆପଣ ଭିଡିଓରେ ଦେଖିପାରିବେ | ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟ @5_Adel_5 ରୁ ସେୟାର କରାଯାଇଛି | ଯାହାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୩୫୦୦ ରୁ ଅଧିକଥର ଦେଖାଗଲାଣି ଏବଂ ୧୫ଟି ଲାଇକ କରାଯାଇଛି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ କୌଣସି ଏକ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦୁଇଟି ହାତୀ ପାଣି ପିଇବାପାଇଁ ଏକ ଛୋଟ ପୋଖରୀ କୂଳରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି |

ସାମ୍ନାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ମାଈ ଗଣ୍ଡା ଏବଂ ତାର ଛୁଆମାନେ ଦେଖାଯାନ୍ତି | ମାଈ ଗଣ୍ଡା ନିଜର ପିଲାମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବହୁତ ଚିନ୍ତା ଲାଗେ | ସେ ଡରିଥାଏ ଯେ କଲେ ହାତୀମାନେ ତାର ଛୁଆ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଦେବେ | ଏଥିପାଇଁ ଗଣ୍ଡା ଆସି ହାତୀମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଠିଆ ହୋଇଯାଏ | ଯେତେବେଳେ ମାଈ ଗଣ୍ଡା ହାତୀ ଆଡକୁ ଆଗେଇ ଯାଏ, ସେତେବେଳେ ହାତୀ ଡରିଯାଇ ସେଠାରୁ ପଳାଇ ଯାଏ | କିନ୍ତୁ କିଛି ସମୟ ପରେ ଦୁଇ ହାତୀ ପୁଣିଥରେ ଫେରି ଆସନ୍ତି ଏବଂ ଏଥର ମାଈ ଗଣ୍ଡା ପୁଣିଥରେ ହାତୀମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ନ ଡରି ଠିଆ ହୋଇଯାଏ | ତାପରେ ଆଉ କଣ ହେବ, ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଲଢେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଏ |

ଗଣ୍ଡା ହାତୀମାନଙ୍କ ଆଡକୁ ଯିବାମାତ୍ରେ ହାତୀମାନେ ନିଜ ଶୁଣ୍ଢ ଦ୍ୱାରା ତାକୁ ମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ମାଈ ଗଣ୍ଡାଟି ହାର ମାନୁନଥାଏ | ସେ ମଧ୍ୟ ଠିଆ ହୋଇଯାଏ | ତାପରେ ହାତୀ ଗଣ୍ଡାକୁ ଶିକ୍ଷା ଦେବାପାଇଁ ସେଠାରେ ପଡିଥିବା କଥାଗୁଡ଼ିକୁ ନିଜ ଶୁଣ୍ଢ ଦ୍ୱାରା ଉଠାଏ ଏବଂ ଗଣ୍ଡା ଉପରକୁ ମାରିବାକୁ ଲାଗେ |

ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ମାଈ ଗଣ୍ଡା ଡରେ ନାହିଁ, ସେ ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ପଛରେ ଠିଆ କରାଇ ଦିଏ ଏବଂ ହାତୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ଭାରି ପଡ଼ିଯାଏ | ଯାହାଦ୍ୱାରା ହାତୀମାନେ ଡରିଯାଇ ପଛକୁ ହଟିଯାନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସେଠାରୁ ଯାଆନ୍ତିନାହିଁ | ହାତୀ ବହୁତ ଥର ତାକୁ ନିଜ ଶୁଣ୍ଢ ଦ୍ୱାରା ମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ, କିନ୍ତୁ ମାଈ ଗଣ୍ଡା ମଧ୍ୟ ଡରେ ନାହିଁ ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ଯାକ ସମ୍ନାସାମ୍ନି ଠିଆ ହୋଇ ଅନେକ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଢେଇ କରନ୍ତି |

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top