ଏହି ସ୍ଥାନ ଦେଇଥିଲା ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଅଜବ ପ୍ରକାରର ଦଣ୍ଡ, ଜାଣିଲେ ଆପଣଙ୍କ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଉଠିବ

ଦୁନିଆର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦେଶରେ କୌଣସି ଅପରାଧ କଲେ ଦଣ୍ଡ ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି, ତାହା ଛୋଟ ହେଉ କି ବଡ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡ ମିଳେ | ଅନେକ ଦେଶରେ କୋର୍ଟ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ଏପରି ଦଣ୍ଡ ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ଶୁଣିବା ପରେ ଲୋକଙ୍କ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଉଠିଲା | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି ଅଜବ ପ୍ରକାରର ଏବଂ ଭୟଙ୍କର ଦଣ୍ଡ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାକୁ ଜାଣିବାପରେ ଆପଣଙ୍କ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରି ଉଠିବ |

୧- ସର୍ବପ୍ରଥମେ କଥା ହେବା ଆମେରିକାର ଦୁଇ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ମିଳିଥିବା ଦଣ୍ଡ ବିଷୟରେ | ଆମେରିକାରେ କୋର୍ଟ ଦୁଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଏକ ଅନନ୍ୟ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଥିଲେ | ୨୦୦୩ ମସିହାରେ ଆମେରିକାର ଚିକାଗୋରେ ରହୁଥିବା ଦୁଇଜଣ ଯୁବକ ଖ୍ରୀଷ୍ଟମାସ ଅବସରରେ ଏକ ଚର୍ଚ୍ଚରୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଚୋରି କରି ନେଇଯାଇଥିଲେ | ସେହି ଯୁବକମାନେ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ପ୍ରତିମାକୁ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଥିଲେ | ଏହି ଅପରାଧରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରି କୋର୍ଟ ସେହି ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ୪୫ ଦିନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଥିଲା | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ନିଜ ସହରରେ ଏକ ଗଧ ସହିତ ମାର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ଆଦେଶ ଦେଇଥିଲା |

୨ – ଆମେରିକାର ମିସୌରିରେ ରହୁଥିବା ଡେଭିସ ବେରୀ ଥରେ ଶହ ଶହ ହରିଣ ଶିକାର କରି ଦେଇଥିଲେ | ୨୦୧୮ ମସିହାରେ କୋର୍ଟ ଡେଭିସଙ୍କୁ ଏହି ଅପରାଧରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଏକ ଅନନ୍ୟ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଥିଲେ | ଏକ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇ କୋର୍ଟ କହିଥିଲା ଯେ ଡେଭିସ ଏକ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହି ମାସକୁ ଅତି କମରେ ଠାରେ ଡିସ୍ନିର ବାମ୍ବି କାର୍ଟୁନ ଦେଖିବେ | ଏହି ଦଣ୍ଡ ଶୁଣି ଲୋକମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଗଲେ |

୩- ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସ୍ପେନର ଆଣ୍ଡାଲୁସିଆରେ ରହୁଥିବା ୨୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଯୁବକଙ୍କୁ ଏକ ନିଆରା ଦଣ୍ଡ ଦିଆଯାଇଥିଲା | ବାସ୍ତବରେ ଯୁବକଙ୍କର ବାପାମା ତାଙ୍କୁ ପକେଟ ମନି ଦେବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ | ଏହା ପରେ ଯୁବକ ଜଣକ କୋର୍ଟର କବାଟ ବାଡେଇଥିଲେ | ତେବେ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ଓଲଟି ଦଣ୍ଡିତ କରିଥିଲା ଯେ ଆସନ୍ତା ୩୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କୁ ବାପାମାଙ୍କ ଘର ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ନିଜ ଗୋଡ଼ରେ ଠିଆ ହେବାକୁ ପଡିବ |

୪ – ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆମେରିକାର ଓକଲୋହୋମାରେ ରହୁଥିବା ୧୭ ବର୍ଷିୟ ଟାଇଲର ଅଲ୍ରେଡଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କୋର୍ଟ ଏକ ଅନନ୍ୟ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଥିଲା | ଏପରି ଦଣ୍ଡ, ଯାହାକି କେବେ କାହାକୁ ମିଳିନଥିବ | ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଟାଇଲର ଆଲ୍ରେଡ ମଦ ପିଇ ଗାଡି ଚଳାଉଥିଲେ | ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କ ଗାଡି ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଏଥିରେ ଟାଇଲରଙ୍କ ଜଣେ ବନ୍ଧୁଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା | ଏହି ଘଟଣା ୨୦୧୧ ମସିହାରେ ଘଟିଥିଲା ​​| କାରଣ ସେ ସମୟରେ ଟାଇଲର ହାଇ ସ୍କୁଲରେ ପଢୁଥିଲେ | ଏହି କାରଣରୁ କୋର୍ଟ ଟାଇଲରଙ୍କୁ ହାଇସ୍କୁଲ ଏବଂ ଗ୍ରାଜୁଏସନ ଶେଷ କରିବା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କୁ ଏକ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଡ୍ରଗ, ମଦ୍ୟପାନ ଏବଂ ନିକୋଟିନ ଟେଷ୍ଟ କରିବା ସହିତ ୧୦ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚର୍ଚ୍ଚ ଯିବାର ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଥିଲା |

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top