ମାଙ୍କଡକୁ ଶି-କା-ର କରିବାପାଇଁ ଗଛ ଉପରେ ଚଢ଼ିଗଲା ବାଘ, ଭିଡିଓରେ ଦେଖନ୍ତୁ ଆଗକୁ କଣ ହେଲା

ମାଙ୍କଡମାନେ ଏତେ ଚାଲାକ ହୋଇଥାନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହୋଇନଥାଏ | ଯଦି କେହି ସେମାନଙ୍କୁ ଧରିବାପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରେ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ଡିଆଁ ମାରି ସେଠାରୁ ପଳାଇ ଯାଆନ୍ତି | ତାପରେ ସେ ମଣିଷ ହେଉ କିମ୍ବା ପଶୁ କିମ୍ବା କୌଣସି ଶି-କା-ରୀ ପଶୁ, ମାଙ୍କଡକୁ ଧରିବା ବହୁତ କଷ୍ଟକର ହୋଇଥାଏ | ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆମକୁ ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା | ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ବାଘ ମଧ୍ୟ ମାଙ୍କଡକୁ ଧରିବାର ଭୁଲ କରିଦେଲା | ମାଙ୍କଡକୁ ଧରିବାପାଇଁ ବାଘ ଗଛ ଉପରକୁ ଚଢ଼ିଗଲା ଏବଂ ତାପରେ କଣ ହେଲା ଆପଣ ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖିପାରିବେ |

ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଲାଇଫ ଆଣ୍ଡ ନେଚର ନାମକ ଏକ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ସେୟାର କରାଯାଇଛି | ଯାହାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୩୦ ହଜାର ୪୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଭ୍ୟୁ ମିଳିଛି | ସେହିପରି ୬୫ ଲାଇକ ଏବଂ ଅନେକ ରିଟ୍ୱିଟ ମଧ୍ୟ ଏହି ଭିଡିଓକୁ ମିଳିଛି | ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖାଯାଇପାରେ ଯେ କୌଣସି ଏକ ଜଙ୍ଗଲରେ ଗୋଟିଏ ବାଘ ମାଙ୍କଡକୁ ଶି-କା-ର କରିବାପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି | କିନ୍ତୁ ମାଙ୍କଡ ସବୁବେଳେ ନିଜ ଜୀବନ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଗଛ ଉପରକୁ ଚଢ଼ିଯାଏ |

ବାଘ ମଧ୍ୟ ହାର ମାନିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନଥିଲା ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ମାଙ୍କଡକୁ ଶିକାର କରିବାପାଇଁ ଗଛ ଉପରକୁ ଚଢ଼ିଗଲା ଏବଂ ତାକୁ ଧରିବାପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାକୁ ଲାଗିଲା | ବାଘ ମାଙ୍କଡକୁ ଧରିବାପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରିବାମାତ୍ରେ ମାଙ୍କଡ ଗଛର ଡାଳକୁ ଧରି ତଳକୁ ଝୁଲିପଡ଼ି | ଏହି ସମୟରେ ବାଘ ଗଛର ପତ୍ର ଏବଂ ଡାଳ ଦ୍ୱାରା ତିଆରି ହୋଇଥିବା ବୁଦା ଉପରେ ବସି ମାଙ୍କଡକୁ ଦେଖେ | ସେ ମାଙ୍କଡକୁ ଧରିବାପାଇଁ ବହୁତ ଆତୁର ଅଟେ, କାରଣ ମାଙ୍କଡ ମଧ୍ୟ ଠିକ ତାର ତଳେ ଥିବା ଗଛର ଡାଳରେ ଝୁଲି ରହିଛି |

ବାଘ ଡେଇଁପଡ଼ି ମାଙ୍କଡକୁ ଧରିବାପାଇଁ ଚାହେଁ, ତେଣୁ ସେ ଡାଳରୁ ତଳକୁ ଡେଇଁପଡ଼େ | କିନ୍ତୁ ମାଙ୍କଡ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଚାଲାକ ଥାଏ ଏବଂ ବାଘ ତଳକୁ ଡେଇଁବାମାତ୍ରେ ସେ ଡେଇଁ ଡେଇଁ ପଳାଇ ଯାଏ ଏବଂ ଏହି ସମୟରେ ବାଘ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଏ | ତଳେ ପଡିବାପରେ ବାଘ ଏପଟ ସେପଟ ହୋଇ ଦେଖିବାକୁ ଲାଗେ, ଯେପରିକି ସେ ତଳେ ପଡି଼ବାଦ୍ୱାରା ତାର ଶରୀରରେ ଆଘାତ ଲାଗିଯାଇ ନାହିଁ ତ |

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top