ପାଣି ରେ ହରିଣର ଶିକାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ ବଣୁଆ କୁକୁର, ଭିଡିଓରେ ଦେଖନ୍ତୁ ପୁଣି କେମିତି ହୋଇଗଲା କୁମ୍ଭୀରର ଶିକାର 

କୁହାଯାଏ ଯେ, “ଯେତେବେଳେ ଭାଗ୍ୟ ଖରାପ ହୁଏ, ସେତେବେଳେ ଓଟ ଉପରେ ବସିଥିବା ମଣିଷକୁ ମଧ୍ୟ କୁକୁରକୁ କାମୁଡ଼ନ୍ତି। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛିଯେ, ଯଦିଓ ଆପଣ ଖରାପ ସମୟରେ ଯେକୌଣସି ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରନ୍ତି, ତଥାପି ଆପଣଙ୍କ ଖରାପ ହୋଇପାରେ। ଏପରି ଏକ ଭିଡିଓ ଆମକୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଯେଉଁଥିରେ କିଛି କୁକୁରମାନେ ହରିଣ ଶିକାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ସେ ନିଜ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଦୌଡ଼ିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଏକ କୁମ୍ଭୀର ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲା। ଯାହାପରେ କ’ଣ ହେଲା ଆପଣ ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖିପାରିବେ। ଏହି ଭିଡିଓଟି ୟୁଟ୍ୟୁବରେ ସେୟାର କରାଯାଇଛି।

ଗତ ବର୍ଷ ଏପ୍ରିଲରେ ସେୟାର ହୋଇଥିବା ଏହି ଭିଡିଓକୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨ ଲକ୍ଷ ୪୧ ହଜାର ଥର ଦେଖାଯାଇଛି। ଏହି ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେଯେ, ଏକ ପଥର ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଛୋଟ ପୋଖରୀରେ ହରିଣ ପାଣି ପିଇବା ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଛି। ସେତେବେଳେ ହରିଣ ଉପରେ କିଛି ବଣୁଆ କୁକୁରର ନଜର ପଡ଼ିଯାଏ। ଏହା ପରେ କୁକୁରମାନେ ଶିକାର କରିବା ପାଇଁ ହରିଣ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରନ୍ତି। ହରିଣଟି ନିଜ ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଏଠି ସେଠି ଦୌଡ଼େ। କିନ୍ତୁ କୁକୁରମାନେ ହରିଣକୁ ଚାରିପଟେ ଘେରି ନିଅନ୍ତି ଏବଂ ତାକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ହରିଣ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ସେମାନଙ୍କ କବଳରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଯାଏ।

ସେ ପାଣିରୁ ବାହାରି ଆସିଯାଏ କିନ୍ତୁ କୁକୁରମାନେ ତାକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଯାଆନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଗୋଟିଏ କୁକୁର ହରିଣକୁ ପଛରୁ ଧରିନିଏ ଏବଂ ତାକୁ ମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ, କିନ୍ତୁ ହରିଣଟି କୁକୁରର କବଳରୁ ରକ୍ଷା ପାଇ ପାଣି ଭିତରକୁ ଚାଲିଯାଏ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ପାଣିର ବହୁତ ଭିତରକୁ ଚାଲିଯାଏ। ଏହି ପୋଖରୀରେ ଏକ କୁମ୍ଭୀର ମଧ୍ୟ ଅଛି।

ଯିଏ ହରିଣକୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଦୌଡ଼େ ଏବଂ କିଛି ସେକେଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ସେ ହରିଣକୁ ନିଜର ଶିକାର କରିନିଏ। ହରିଣଟି ଏହାର ଅନୁମାନ କରି ପାରି ନଥିଲାଯେ, ପାଣି ତଳେ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ତାର ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ବୋଲି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କୁକୁରମାନେ ଦେଖୁଥିଲେ ଓ କୁମ୍ଭୀର ସେମାନଙ୍କର ଶିକାର ଖାଇ ଯାଉଥିଲା।

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top